تبادل خدمات فنی مهندسی با استفاده از ظرفیت ۲۵۰ هزار فارغ التحصیل متخصص بخش کشاورزی
نویسنده خبر : مدیر سایت    
دوشنبه 2 خرداد 1401
    
تعداد بازدید: 220
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1401/3/2

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه دام، طیور، آبزیان در دیدار با کارشناسان عضو نظام مهندسی کشاورزی فارس گفت: در حوزه های مختلف کشاورزی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در کشور ۲۵۰ هزار فارغ التحصیل کارآمد و متخصص وجود دارد، که در زمینه تبادل خدمات فنی مهندسی با خیلی از کشورهای آسیایی، آفریقایی، آمریکای لاتین و مرکزی مذاکره کرده و اعلام کردیم که در حوزه نیروی کاری بخش کشاورزی ما ظرفیت داریم.

🔸به گزارش روابط عمومی سنم فارس، محمد جواد عسکری در حاشیه بازدید از شانزدهمین نمایشگاه دام، طیور و آبزیان در دیدار با کارشناسان عضو نظام مهندسی کشاورزی فارس تصریح کرد: ما معتقدیم اگر در بخش کشاورزی هزار تومان هزینه کنیم حتما برای فضای بهداشت و درمان ۱۰ هزار تومان هزینه نخواهیم کرد.

🔸نماینده مردم شهرستان های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صرفه جویی مذکور با هزینه کردن در بخش کشاورزی یک قابلیت بخش کشاورزی است، اظهار کرد: امروزه سازمان های بهداشت جهانی مثل WHO می آیند سازمان خوابار جهانی FAO را به تولید غذای سالم مکلف می کنند.

🔸به گفته وی؛ اگر فضا و مسیر را سهل و آسان، بروکراسی‌های اداری را کمرنگ کنیم می‌توانیم از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های کشاورزی در حوزه ارز آوری، اشتغال، تولید و صادرات بهره ببریم به گونه ای مسیر را دنبال کنیم که شیرهای نفت را ببندیم.

🔸عسکری با بیان اینکه فضای بخش کشاورزی را باید به گونه‌ای جلو ببریم که در مقابل تنش های محیطی مقاوم باشد، افزود: این نکته ای است که برای ما حائز اهمیت بوده و به اطلاع رئیس جمهور محترم و رئیس محترم مجلس رسانده شده است.

🔸رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه ظرفیت های بخش کشاورزی مجدد بررسی می شود، افزود: ۴۵ درصد جمعیت ما مرتبط با بخش کشاورزی هستند، ۲۵ درصد اقتصاد کشور مربوط به بخش کشاورزی است، اینها خودش ظرفیت و قابلیت است و از همه اینها مهمتر در حوزه اشتغال یکی از ظرفیت های منحصر به فرد است.

🔸او با بیان اینکه ما در بحث قانون های مرتبط مشکل خاصی نداریم، گفت: از نخبگان، فرهیختگان، پژوهشگران و کسانی که علاقه مند بودند به حوزه کشاورزی دعوت کردیم تا چالش های بخش کشاورزی را احصا و مشکلات بخش کشاورزی را عنوان کنند؛ حدود ۶ ماه روی طرح امنیت غذایی کار کردیم و در قالب ۱۵ ماده همه ایرادات بخش کشاورزی آمد، در کنار آن راهکارها هم ارائه شد.

🔸این نماینده مجلس با اشاره به اینکه قانون امنیت غذایی به زودی توسط وزارت محترم جهاد کشاورزی عملیاتی و اجرایی و خیلی از مشکلات حل می شود، اظهار کرد: در حوزه های مختلف کشاورزی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در کشور ۲۵۰ هزار فارغ التحصیل کارآمد و متخصص وجود دارد، که در زمینه تبادل خدمات فنی مهندسی با خیلی از کشورهای آسیایی، آفریقایی، آمریکای لاتین و مرکزی مذاکره کرده و اعلام کردیم که در حوزه نیروی کاری بخش کشاورزی ما ظرفیت داریم.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس