موضوعات
توسعه سازمانی از مسیر مردمی سازی امور و دانش گستری در محیط های تولید کشاورزی میسر می باشد
نویسنده خبر : مدیر سایت    
سه شنبه 2 آذر 1400
    
تعداد بازدید: 62
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1400/9/2

رییس سازمان مرکزی گفت: توسعه سازمانی از مسیر مردمی سازی امور و دانش گستری در محیط های تولید کشاورزی امکان پذیر می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، ضمن ارائه گزارش اقدامات و دستاوردهای سازمان در سال ۱۳۹۹، اظهار داشت: الگوی هویت بخشی به شاغلین حرفه ای با رویکرد مبتنی بر نقش آفرینی مؤثر در بخش کشاورزی با هدف اشاعه و انتقال کارآمد دانش و فناوری های جدید در دوره پنجم فعالیت این سازمان اجرا و در حال توسعه می باشد.

رئیس سازمان مرکزی بیان داشت: هوشمند سازی سازمان در ارائه خدمات به ذینفعان، نقش آفرینی سازمان برای کشاورزی و کشاورزان، هویت بخشی به شاغلین حرفه ای، اشاعه‌ و انتقال دانـش در کشاورزی، نهـادسازی و ظرفیت سازی در بخش کشاورزی، هم پیوندی علم و فن در بخش کشاورزی و توسعه سیاست اشتغال دانش مزد محوری از طریق اجرای قراردادهای سهم بری دانش از تولید از جمله برنامه ها و اقدامات مهم سازمان در دوره پنجم می باشد.

رمضان نژاد تصریح کرد: مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی به عنوان شبکه خصوصی انتقال و اشاعه دانش و فن آوری های جدید در محیط های کشاورزی راه اندازی شده است.

وی افزود: این شبکه با هدف فراهم آوری و دسترسی فیزیکی و اقتصادی و آسان کشاورزان به خدمات مورد نیاز و به عنوان زیرساخت اجتماعی با رویکرد هر دهستان حداقل یک مرکز در حال توسعه می باشد.

شاهرخ رمضان نژاد با اشاره به اقدامات سازمان در حوزه هم پیوندی علم و فن، تصریح کرد: در راستای توسعه برنامه های مهارت آموزی و فرهنگ اشتغال در بخش خصوصی یکی از محورهای اصلی و استراتژیک فعالیت سازمان استفاده حداکثری از ظرفیت های مردمی و بخش خصوصی جهت دوگانه کارکردسازی واحدهای تولیدی و راه اندازی و گسترش مراکز مهارت آموزی بوده است.

 وی افزود: در همین راستا، تاکنون بیش از ۶۵۰ مرکز توان افزایی و مهارت آموزی متکی به ظرفیت بخش خصوصی راه اندازی شده است.

رمضان نژاد بیان داشت: سازمان نظام مهندسی در این دوره از فعالیت خود، اقدامات مؤثری را در جهت تسریع، تسهیل و روان سازی صدور مجوزها انجام داده است که حذف استعلامات موازی و غیرضرور، راه اندازی سامانه اعتبارسنجی پروانه ها و کاهش زمان بری از جمله این اقدامات می باشد.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس