حداکثر طی مدت ۳ ماه می‌بایست فروش سموم ضدآفات بدون نسخه در سطح استان ممنوع شود
نویسنده خبر : مدیر سایت    
چهار شنبه 28 تیر 1402
    
تعداد بازدید: 820
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1402/4/28
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی

دکتر ایمانیه امنیت غذایی مردم را خط قرمز تصمیم گیری ها عنوان کرد و خواستار شناسه دار کردن محصولات کشاورزی شد و گفت: حداکثر طی مدت ۳ ماه می‌بایست فروش سموم ضدآفات بدون نسخه در سطح استان ممنوع شود و می بایست نسخه‌ها بر بسترهای الکترونیکی نوشته شود.

به گزارش روابط عمومی سنم فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس دکتر محمد هادی ایمانیه در جلسه بررسی راهکارهای دفع آفات نباتی، امنیت غذایی مردم را خط قرمز تصمیم گیری‌ها عنوان کرد و گفت: اسلام به طعام و غذای مردم به دفعات تاکید کرده اما اقدامات دستگاه‌های مسئول، در حد این تاکیدات نبوده است؛ می‌بایست گام‌ها و اقدامات پیشگیرانه به نفع مردم و سلامت ایشان برداشته شود.

وی، بر تدوین بسته‌های حمایتی و تشویقی برای مشارکت کنندگان در این طرح تاکید کرد و گفت: با همکاری همه نهادهای اجرایی و استفاده از ظرفیت شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و سازمان صدا و سیما، برای تولید کنندگان محصولات ارگانیک بسته‌های تشویقی تدوین و از ایشان حمایت خواهد شد.

دکتر ایمانیه به فروش سموم در داروخانه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: حداکثر طی مدت ۳ ماه می‌بایست فروش سموم ضدآفات بدون نسخه در سطح استان ممنوع شود؛ می بایست نسخه‌ها بر بسترهای الکترونیکی نوشته شود که می توان از تجربه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این زمینه استفاده گردد.

وی تصریح کرد: کارخانه‌های تولید کننده سموم کشاورزی می‌بایست محصولات خود را با نظارت سازمان جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌ها و نهادهای ذی ربط توزیع کرده و به فروش برسانند.

نماینده عالی دولت در فارس خواستار هم افزایی دستگاه‌های مسئول برای استفاده از تجهیزات در اختیار سازمان‌ها شد و افزود: تلاش می‌شود تا اعتبار مورد نیاز برای تامین تجهیزات آزمایشگاهی، برای تکمیل تجهیزات موجود در آزمایشگاه مرجع غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با مشارکت ۵۰ درصدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت جهاد کشاورزی تامین شود.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس