قوانین و ضوابط ساخت و ساز اصلی ترین مانع تولید کشاورزی
نویسنده خبر : مدیر سایت    
چهار شنبه 5 تیر 1398
    
تعداد بازدید: 621
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/4/5

رییس سازمان مرکزی با اشاره به ضرورت شناسایی و رفع موانع تولید در بخش کشاورزی گفت: قوانین و ضوابط ساخت و ساز اصلی ترین مانع تولید کشاورزی می باشند.

رمضان نژاد با ارسال نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مفاد وروح ماده ۲۷ قانون برنامه ششم توسعه کشور  که برتسریع به صدور مجوز ها و پروانه ساخت بنگاه های اقتصادی در روستاها تاکید دارد ، اعلام نموده است متاسفانه موازی کاری و انجام تشریفات غیر ضرور در خارج از جهاد کشاورزی و توسط فرمانداری ها و شهرداری ها صدور مجوزها و تولید را با کندی و توقف مواجه نموده است.
در این نامه اعلام شده است تسریع ضوابط و مقررات مربوط به پروانه ساخت و احداث ساختمان های مسکونی ،تجاری و اداری در پایتخت و کلان شهرها به پروانه ساخت و احداث جایگاه دام ، آبزیان ،حشرات و نباتات در روستاها های کشور  ؛ بیشترین مانع و  هزینه را برکشاورزی تحمیل می کند.
در بخشی از نامه آمده است؛ سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان یک سازمان تخصصی و حرفه ای بر این باور است صدور مجوزهای ساخت و ساز در بخش کشاورزی که دارای ویژگی ها و شاخص های فنی مختص به خود است و مطابق قانون برنامه ششم  باید با مدیریت یکپارچه،ِ دستگاه متولی بخش کشاورزی کشور صورت پذیرد و در این ارتباط پیشنهاد دارد کمیته ایی برای این موضوع تشکیل شود.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس