افتتاح دفتر مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در شهرستان پاسارگاد
نویسنده خبر : مدیر سایت    
یکشنبه 12 خرداد 1398
    
تعداد بازدید: 664
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/3/12

در آیین افتتاحیه دفتر مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در شهرستان پاسارگاد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ضمن تاکید بر واگذاری امور تصدیگری به بخش غیردولتی گفت: این امر علاوه بر کوچک و چابک کردن بدنه دولت سبب تقویت و گسترش بخش غیر دولتی و بهره مندی از توانمندیها و ظرفیت های این بخش در راستای رسیدن به اهداف بلند مدت می شود.

بهزاد هوشیار شهرستان پاسارگاد را یکی از قطب های فعال بخش کشاورزی دانست و گفت: موقعیت جغرافیایی و اقلیمی،حضور کارشناسان و بهره برداران فعال منجر شده است این شهرستان در اکثر طرح ها به عنوان پایلوت در زمینه کشاورزی مطرح شود که خوشبختانه نتایج خوبی را به همراه داشته است.این مقام مسئول اجرای پروژ های GIS و شهرک گلخانه در شهرستان را به عنوان پروژ های موفق در شهرستان نام برد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پاسارگاد حضور دفتر خدمات سازمان نظام مهندسی در شهرستان را مثبت قلمداد کرد و اظهار داشت:این دفتر بعنوان پل ارتباطی بین بخش دولتی و بهره بردارن می تواند اثربخشی مطلوبی در زمینه های مختلف ایفا کند.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان،سازمان  را به عنوان بازوی اجرایی قوی در کنار بخش دولتی دانست و گفت: واگذاری دفتر مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی به دفاتر خدمات شهرستانی سازمان نظام مهندسی سبب پررنگ تر شدن نقش و جایگاه سازمان در شهرستانها می شود.

حسین رئیسی اولویت اساسی دفاتر خدمات غیر دولتی در شهرستانها را تشریفات اداری صدور مجوزها عنوان کرد و تاکید کرد:این دفاتر  با هدف تنوع بخشی به ظرفیتهای اشتغال در بخش کشاورزی و ایجاد فرصتهای شغلی و حرکت به سمت کشاورزی نوین از طریق نفوذ دانش روز به عرصه های کشاورزی در سطح روستا و شهرستان ها ایفای نقش می کنند.

علی علیزاده فرماندار شهرستان پاسارگاد با تاکید بر حمایت دولت در جهت ایجاد،استقرار و توسعه مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در جهت واگذاری وظایف تصدیگری گفت:در شرایط کنونی یکی از اهداف اساسی دولت تغییر نگرش افراد نسبت به حوزه اشتغال است و باید بتوانیم با ایده پردازی و ایجاد کسب و کارنوین اشتغال پایدار را بوجود آوریم.این مقام مسئول یادآورشد:دولت به عنوان ناظر و تسهیل کننده می تواند با بهره گیری مناسب از ظرفیت بخش غیردولتی منجر به ایجاد اشتغال پایدار،شکوفایی و رونق اقتصادی شود.

بدیهی است در این مراسم که با حضور فرماندار،مدیر جهاد کشاورزی،رییس شورای شهرستان،رییس و معاون سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان و مدیران و کارشناسان در روز شنبه 11خردادماه 98 برگزار شد بصورت نمادین از تابلو مرکز خدمات غیردولتی شهرستان پاسارگاد رونمایی و پروانه تاسیس توسط رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان به مسئول دفتر ارایه شد.

 

 

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس