الزام مشارکت تمامی دستگاه های ذی ربط در تولید محصولات گواهی شده
نویسنده خبر : مدیر سایت    
شنبه 21 اردیبهشت 1398
    
تعداد بازدید: 437
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/2/21

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس جلسه محصولات گواهی شده در اردیبهشت ماه ۹۸ به میزبانی معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی فارس تشکیل گردید.

در این جلسه پژمان، معاون بهبود تولیدات گیاهی بر الزام مشارکت تمامی دستگاه های ذی ربط تا هماهنگی کامل در زمینه تولید محصولات گواهی شده تاکید کرد و گفت: تولید محصول سالم و با استفاده کمترین میزان سم و کود شیمیایی و همچنین استفاده بهینه و مدیریت درست منابع آبی از مهمترین اهداف برنامه های ترویجی سازمان جهاد کشاورزی است.

رئیسی، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده از سوی این سازمان، از جمله برگزاری همایش و دوره های آموزشی تخصصی ویژه کارشناسان این سازمان، خواستار در اختیار قراردادن فهرست متقاضیان و بهره برداران تولید محصول گواهی شده به این سازمان از سوی مدیریت های شهرستان ها و مشخص شدن شرح وظایف هر یک از دستگاه های ذی ربط در زمینه تولید محصولات گواهی شده در استان شد.

غیاثی مسئول دفتر محیط زیست و سلامت غذا از رونمایی سامانه صدور پروانه حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی در تاریخ ۱۰ اردیبهشت در تهران خبرداد و افزود متقاضیان دریافت گواهی ICM می توانند با مراجعه به سامانه مزبور، اقدام به درخواست صدور گواهی نمایند.

دبیری مدیر سازمان حفظ نباتات استان نیز از آمادگی این سازمان جهت در اختیار قراردادن عوامل مبارزه غیر شیمیایی شامل فرمون، کارت زرد و ... و هزینه انجام آزمایش محصولات گواهی شده جهت صدور گواهی، در سطح ۵۰ هکتار از اراضی استان خبرداد.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس