معرفی اپلیکشن مزرعه در سازمان نطام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور
نویسنده خبر : مدیر سایت    
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1398
    
تعداد بازدید: 538
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/2/19

در راستای دولت الکترونیک و ارایه خدمات به روشی کارآمد و کم هزینه با بهره گیری از فناوری و تکنولوژی جلسه معرفی اپلیکشن مزرعه در سازمان نطام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی  فارس این جلسه که با حضور رییس،معاونین،مشاوررین و تعدادی از کارکنان سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس و مشاور رییس جهاد کشاورزی استان فارس تشکیل شد.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس خواستار توجه جدی به بحث نسخه نویسی سموم و ساماندهی واحدهای گیاهپزشکی  و استفاده از دانش روز در جهت مهندسی کردن تولید و افزایش بهره وری در بخش کشاورزی گردید و اظهار داشت: ایجاد نرم افزارها و اپلیکیشن هایی که بتواند فروش خدمات مهندسی را به بهترین نوع و در حداقل زمان ممکن میسر نماید را از مهمترین اهداف سازمان نظام مهندسی برشمرده.

حسین رئیسی با اشاره به ظرفیت و توانمندی استان فارس در واحدهای گیاهپزشکی که بالغ بر ۹۰۰ فروشگاه دفع آفات نباتی و ۱۱۰ کلینیک گیاهپزشکی بوده، راه اندازی اپلیکیشن مزرعه را با محوریت این واحدها و همکاری همه جانبه مدیران ستادی و مدیران شهرستانی از مهمترین برنامه برشمرد.

 این مقام مسئول  ضمن تاکید به ظرفیت و جایگاه نظام مهندسی کشاورزی به عنوان بزرگترین و تخصصی ترین تشکل کشاورزی در سطح کشور خواستار برنامه ریزی جهت عملیاتی شدن این پروژه در سطح ملی توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور گردیده و از فعالیت های شبانه روزی صورت گرفته توسط آقای مهندس بخشی و همکاری سازمان جهاد کشاورزی در خصوص عملیاتی شدن این طرح قدرانی کرد و گفت: استان فارس از مهمترین قطب بخش کشاورزی کشور و از استانهای پیشرو در ارایه الگوهای استانی و ملی است.

رییس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور نتیجه اپلیکیشن مزرعه را رضایت مندی،فساد زدایی، شفافیت سازی، بهره وری و تنظیم رفتارها دانست و گفت:سازمان نظام مهندسی از پدیدآورندگان این نوع فرآیندسازی ها در بستر اپ همچون اپلیکیشن مزرعه، حمایت میکند و بستر مناسبی  را جهت استفاده و ترویج آن  فراهم میکند.

شاهرخ رمضان نژاد در خصوص اپلیکیشن مزرعه اظهار داشت:این اپلیکشن با قابلیت های خوب و ارزنده که ارائه شده، همچون جریان آبی است که راه خودش را پیدا میکند و استان فارس با پیشرو بودن در بخش کشاورزی و سامانه ها می تواند تحول عظیمی ایجاد کند.

وی از سازمان جهاد استان فارس ، سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی ، حفظ نباتات و پدیدآورندگان و پیگیری کنندگان این اپلیکیشن بویژه آقای مهندس بخشی تبریک و خدا قوت گفت.

همچنین در پایان از نقطه نظرات حضار شرکت کننده در جلسه و نیز پاسخ به مسائل مربوط به اپلیکیشن مزرعه توسط آقایان مهندس بخشی و رئیسی نیز استفاده گردید.

 در ادامه معاونین، مشاورین و کارکنان مرتبط با این موضوع در حوزه ستادی سازمان نظام مهندسی کشور با ارایه نقطه نظرات خود خواستار عملیاتی شدن این طرح در سطح کشور توسط سازمان  نظام مهندسی شدند.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت سئو مرکز طراحی وب زئوس